Sammen med strålende solister og Oslofjord Kammerfilharmoni fremførte vi dette mesterverket, dette musikalske monumentet, som Bachs Messe i h-moll er. Dette er noe av det mer komplekse vi har gjort, men for en opplevelse det var. Vi vet at dirigenten hadde noen søvnløse netter, men det var verdt det:
Takk for en sjelden stor opplevelse i går! Det var et mektig gjenhør med et av barokkens høydepunkter. Fantastiske korsatser, fine solister, og en slutt som ble ekstra bevegende, fordi avslutningssatsen pekte så tydelig fremover i musikkhistorien. Som om Bach hadde tenkt. "Jeg dør snart nå. Så fra nå av kan hva som helst skje."
For en betydelig innsats alle har gjort for å skape et så mektig resultat, som også hadde sine innslag av transparens og sårbarhet på en måte som rører til tårer.
Ketil Bjørnstad





